Simple Search:

Stabiliti mutlak bagi kaedah multilangkah bagi menyelesaikan secara terus persamaan perbezaan biasa peringkat dua.


Citation

Suleiman, Mohamed (1998) Stabiliti mutlak bagi kaedah multilangkah bagi menyelesaikan secara terus persamaan perbezaan biasa peringkat dua. In: Simposium Kebangsaan Sains Matematik ke 3 (1998), 22-24 Sept 1998, Universiti Putra Malaysia, Serdang. (pp. 57-68).

Abstract / Synopsis

Bagi persamaan pembezaan biasa (PPB) y = f(x,y), rantau kestabilan mutlak bagi penyelesaian biasa (PPB) tersebut dinyatakan dalam satah hλ 1 dengan hλ 1nilai eigen bagi Jakobian di sesuatu titik (x, y) dan h. panjang langkah yang digunakan. Ditunjukkan bahawa bagi PPB y = ѳy + µy rantau kestabilan mutlak kaedah penyelesaian terusnya tidak dapat dinyatakan dalam satah hλ 1 dengan λ 1 nilai eigen persamaan tersebut. Diterbitkan juga syarat kestabilan I bagi panjang langkah bila kaedah terus ini digunakan, dan analisis ini dikuatkan dengan keputusan berangka.


Download File

[img] PDF
ID 18594.pdf
Restricted to Repository staff only

Download (785kB)

Additional Metadata

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Subject: Sciences - Study and teaching - Congresses
Subject: Mathematics - Study and teaching - Malaysia - Congresses.
Subject: Mathematics - Study and teaching - Congresses.
Divisions: Institute for Mathematical Research
Keywords: Kestabilan mutlak; Persamaan perbezaan biasa; Kaedah multilangkah; Kaedah pengkamiran terus; Kaedah perbezaan belakang; Nilai eigen; Rantau kestabilan dan pemetaan
Depositing User: Erni Suraya Abdul Aziz
Date Deposited: 05 Jan 2012 09:03
Last Modified: 31 Oct 2013 09:06
URI: http://psasir.upm.edu.my/id/eprint/18594
Statistic Details: View Download Statistic

Actions (login required)

View Item View Item